• Folyo

  .

 • One Way Vision

  ..

 • Kumlama

  ..

 • Vinil & Mesh

  ..

 • Afiş

  ..

Dijital Baskı


Matbaa ve serigrafiden farklı olarak, grafiği hazırlanan görselin, dijital baskı makinası yardımı ile kağıt, vinil, folyo ve benzeri malzemeye aktarılması işlemidir.
Dijital baskının en büyük avantajı büyük ebatlı görselin tek parça olarak yapılabilmesidir.
Dijital baskı yapılan başlıca ürünler; Folyo, Vinil, Canvas, Kağıt (afiş).
Matbaa ürünlerinden, tabelaya, folyo baskısından vinil baskısına birçok ürün dijital baskı yöntemi ile üretilir.
Az miktarlı üretimlerde matbaa ve serigraf baskıya göre oldukça ekonomik çözüm olma özelliği vardır.
FOLYO

İşyerlerinin dış cephelerinde, camlarında, tabelalarda ürün tanıtımı için oldukça etkili, ekonomik ve pratiktir, sattığımız ürünlerin tanınmasını, kampanyalarının öğrenilmesini bu yolla sağlayabiliriz. Ekonomik fiyatı ve pratik montajı sayesinde, kısa süreli kampanya duyurularında sıkça kullanılır.

ONE WAY VISION

Bir folyo çeşidi olan one way vision, kaplandığı yerin ışık akışını kesmediği için tercih edilir. Delikli yapısı sayesinde, uygulanan alandan dışarıyı görmek mümkündür, dışarıdan içerisi görünmez. Folyoya göre daha dekoratif bir görsele sahiptir.

KUMLAMA FOLYO

Folyonun daha çok dekoratif amaçlı kullanılan bir şeklidir. Normal folyaya göre şeffaf bir özelliğe sahiptir bu yüzden folyo kadar örtücü değildir.

VİNİL - MESH

Vinil (branda); kısa süreli duyuru, etkinlik tanıtımı ve afiş, kullanım alanlarından bazılarıdır. Satılık – Kiralık Gayrimenkul duyuruları, bazı billboard görselleri, vinil germe tabela ana malzemesi gibi. Mesh(delikli branda); bir vinil çeşidi olan mesh delikli yapısı sayesinde özel kullanım alanlarına sahiptir, one way vision gibi ışığı kesmemesi mesh’in avantajlarındandır.

AFİŞ

Afişin imalat malzemesi kağıt olabileceği gibi vinil ve bez de olabilir. Sinema – Tiyatro bildirimleri, Satılık - Kiralık, İşyeri & Konut afişleri, kampanya duyuruları başlıca kullanım alanlarıdır.